Půjčky pro každého
Půjčky pro každého   |   Nebankovní půjčky   |   SMS půjčka   |   Půjčky bez příjmu   |   Půjčky bez registru   |   Na co si dát pozor   |   Online žádost
Upozornění: Tento článek byl publikován v minulosti a zvěřejněné informace již nemusí odpovídat současné právní úpravě v oblasti spotřebitelských úvěrů.

Rychlá půjčka bez doložení příjmu

Vyplatí se ještě stavební spoření?

4. prosince 2015

Stavební spoření je tradičním produktem finančních institucí a řada rodin s ním má zkušenosti. Je ale stále tak výhodné? Vyplatí se i dnes si tímto způsobem šetřit na bydlení nebo spořit svým dětem?

Čím je stavební spoření specifické?

V minulosti lákalo stavební spoření na výhodné úroky a jako bonus zde byla státní podpora. Dnes zájem o toto spoření klesá, a stejně je tomu u úvěrů ze stavebního spoření. I když se jedná stále o jeden ze státem nejlépe podporovaných finančních produktů, často jsou mnohem výhodnější spořicí účty. Ročně můžete od státu získat až 2000 Kč a závisí to na výši vkladů. Musíte ale spořit minimálně 6 let a nevybrat peníze předčasně, jinak o tuto státní podporu přijdete. Rovněž je třeba vědět, že se jedná o jednu státní podporu na jedno rodné číslo.

Výhody stavebního spoření

I v dnešní době má stavební spoření své výhody. Kromě státní podpory je to pojištění vašich vkladů ze zákona do výše 100 000 eur. Spořit můžete částku podle své potřeby, a peníze vkládat měsíčně nebo ročně. Našetřené peníze lze využít vlastně na cokoliv. Zapomenout byste neměli na tříměsíční výpovědní lhůtu, se kterou musíte počítat.

Jak je to se spořením dětem

Našetřené peníze dříve spořitelny vyplácely na žádost rodičů. V novém občanském zákoníku je ale stanoveno, že pokud chcete nakládat s penězi dítěte, potřebujete souhlas opatrovnického soudu a finance je třeba využít ve prospěch dítěte. Na to, abyste je tedy vybrali a použili pro vybavení svého bytu nebo rekonstrukci, tedy zapomeňte.

Vyplatí se, nebo nevyplatí?

Pokud chcete spořit na bydlení sobě, je stavební spoření dobrou variantou. Stavební spořitelny ale nabízejí i další produkty, zejména úvěry určené na rekonstrukci bydlení, a to bez nutnosti ručení nemovitostí. Dnes není problém ani sehnat hypotéku s nízkým úrokem nebo využít levnou spotřebitelskou půjčku. Stavení spoření už tedy není jediným možným produktem pro financování bydlení, a rozhodně neplatí, že musí být nejvýhodnější. Své zastánce si ale jistě najde.
Podobná témata:

Vyrovnaný rodinný rozpočet - základ zdravých financíVyplatí se dnes stavební spoření?Informace o krátkodobé půjčce do 5000 KčJak ušetřit za topení - rady a tipySMS půjčka první zdarmaRychlé půjčky bez poplatku 1 Kč na účetSMS půjčky si mohou sjednat i problémoví klientiRychlé půjčky před výplatouPůjčka do výplaty na účetSMS půjčka bez registru - půjčka všemPůjčka bez doložení příjmuPůjčka pro podnikatele bez kontroly registruJak refinancovat své půjčkyHome Credit půjčkaSOLUS registr dlužníkůJak funguje povinné ručení vozidel?

Revolvingový úvěrJak ven z dluhové pasti

Doporučujeme:

Léto se kvapem blíží! Bohatý výběr slev na pobyty a zájezdy v tuzemsku i v zahraničí na Vás čeká na stránkách Slevín.cz v sekci dovolená. Bližší informace o nabídce slevového portálu Slevín.cz naleznete na těchto stránkách. Akutní nedostatek peněz Vám může pomoci překlenout rychlá a dostupná Essox půjčka. Spolehlivá bankovní půjčka s tradicí a zázemím velké finanční instituce – to je půjčka České spořitelny. Potřebujete založit do příští výplaty? Zjistěte si více o SMS půjčce neboli půjčce před výplatou. Jaké jsou nejvhodnější dárky pro dívky? Inspirujte se zde.

© 2015 Půjčky-pro-každého.eu - Všechna práva vyhrazena.

Tyto stránky jsou pouze informativní. Provozovatel webu není poskytovatelem ani zprostředkovatelem úvěrů ve smyslu § 3 zák. č. 257/2016 Sb.