Půjčky pro každého
Půjčky pro každého   |   Nebankovní půjčky   |   SMS půjčka   |   Půjčky bez příjmu   |   Půjčky bez registru   |   Na co si dát pozor   |   Online žádost
Upozornění: Tento článek byl publikován v minulosti a zvěřejněné informace již nemusí odpovídat současné právní úpravě v oblasti spotřebitelských úvěrů.

Rychlá půjčka bez doložení příjmu

Vyrovnaný rodinný rozpočet je základem zdravých financí

21. března 2019

Tvorbu rodinného rozpočtu neponechávejte náhodě. Na začátku měsíce byste si měli udělat přehled příjmů a výdajů, abyste zjistili, kolik peněz vám zbyde na vytváření finanční rezervy. Ta se hodí pro výskyt nečekaných výdajů, které se mohou jednou za čas objevit. Pokud vaše výdaje převyšují příjmy, jak na vyrovnaný rodinný rozpočet?

Zjistěte příjmovou stránku

Prvním krokem je sepsat si veškeré měsíční příjmy. Počítá se do nich nejen mzda, ale také různé přivýdělky, sociální dávky, důchod nebo výnosy z pronájmu. Některé příjmy mohou být nahodilé a nepravidelné. V takovém případě je přepočítejte na měsíc. V této fázi vidíte, s kolika penězi můžete každý měsíc počítat. Připadá vám to málo? Zkuste si najít brigádu, která vám přinese další tisíce navíc.

Sepište si výdajovou stránku

Příjmová stránka vám říká, jaké mohou být vaše maximální výdaje. Ty si rozdělte do několika kategorií. Nejvíce peněz zřejmě vydáte na bydlení, avšak tyto výdaje by neměly tvořit více než polovinu vašich příjmů. Do výdajů na bydlení zařaďte nájemné, energie, fond oprav a splátku hypotéky. Nezapomeňte ani na výdaje na jídlo, dopravu, děti, splátky, pojištění, drogerii, oblečení a zábavu.

Vytvářejte finanční rezervy

Po odečtení výdajů od příjmů by vám měla zbýt nejlépe čtvrtina příjmů. Z této částky vytvořte pohotovostní rezervu ve výši 10 procent pro případ výpadku peněz v době nemoci. Ze zbylých 15 procent vytvořte krátkodobou rezervu na financování dovolené, střednědobou rezervu na pořízení automobilu a dlouhodobou rezervu na důchod.

Jak snížit své náklady?

Může se stát, že váš rodinný rozpočet bude natolik napnutý, že příjmy budou rovny výdajům nebo dokonce nižší. V takovém případě musíte popřemýšlet, jak byste mohli náklady snížit. Projděte si stávající pojistné smlouvy a aktualizujte je nebo rovnou zrušte. Vyberte si levnějšího dodavatele energií a zkuste jiného mobilního operátora. Nestravujte se v restauraci, jezděte městskou hromadnou dopravou a konsolidujte své stávající úvěry. V neposlední řadě si odpusťte alkohol, cigarety a pochutiny.

Co dělat, když se objeví nečekaný výdaj?

Může se přihodit, že nemáte žádnou finanční rezervu, ale potřebujete nutně peníze na opravu pračky nebo automobilu. Úvěr berte jako krajní řešení. Zkuste odprodat nepotřebný majetek nebo požádat o peníze rodinu či přátele. Nezadlužujte se kvůli dovolené, elektronice ani vánočním dárkům a půjčte si pouze na bydlení, rekonstrukci nemovitosti, pořízení automobilu, studium nebo spotřební elektroniku. Když si budete muset půjčit si na nečekané výdaje, zvolte bankovní půjčku nebo nebankovní půjčku „první zdarma“, za kterou nepřeplatíte nic navíc.
Podobná témata:

Vyrovnaný rodinný rozpočet - základ zdravých financíVyplatí se dnes stavební spoření?Informace o krátkodobé půjčce do 5000 KčJak ušetřit za topení - rady a tipySMS půjčka první zdarmaRychlé půjčky bez poplatku 1 Kč na účetSMS půjčky si mohou sjednat i problémoví klientiRychlé půjčky před výplatouPůjčka do výplaty na účetSMS půjčka bez registru - půjčka všemPůjčka bez doložení příjmuPůjčka pro podnikatele bez kontroly registruJak refinancovat své půjčkyHome Credit půjčkaSOLUS registr dlužníkůJak funguje povinné ručení vozidel?

Revolvingový úvěrJak ven z dluhové pasti

Doporučujeme:

Léto se kvapem blíží! Bohatý výběr slev na pobyty a zájezdy v tuzemsku i v zahraničí na Vás čeká na stránkách Slevín.cz v sekci dovolená. Bližší informace o nabídce slevového portálu Slevín.cz naleznete na těchto stránkách. Akutní nedostatek peněz Vám může pomoci překlenout rychlá a dostupná Essox půjčka. Spolehlivá bankovní půjčka s tradicí a zázemím velké finanční instituce – to je půjčka České spořitelny. Potřebujete založit do příští výplaty? Zjistěte si více o SMS půjčce neboli půjčce před výplatou. Jaké jsou nejvhodnější dárky pro dívky? Inspirujte se zde.

© 2015 Půjčky-pro-každého.eu - Všechna práva vyhrazena.

Tyto stránky jsou pouze informativní. Provozovatel webu není poskytovatelem ani zprostředkovatelem úvěrů ve smyslu § 3 zák. č. 257/2016 Sb.