Půjčky pro každého
Půjčky pro každého   |   Nebankovní půjčky   |   SMS půjčka   |   Půjčky bez příjmu   |   Půjčky bez registru   |   Na co si dát pozor   |   Online žádost
Upozornění: Tento článek byl publikován v minulosti a zvěřejněné informace již nemusí odpovídat současné právní úpravě v oblasti spotřebitelských úvěrů.

Rychlá půjčka bez doložení příjmu

Jak funguje povinné ručení vozidel?

Co je povinné ručení vozidel?

Jedná se o pojištění odpovědnosti za potenciální škodu způsobenou vaším vozidlem během provozu. Povinně musí disponovat tímto pojištěním každé vozidlo pohybující se po veřejných komunikacích, nesoucí registrační značku/technický průkaz. Jediným platným dokladem o povinném ručení je tzv. zelená karta vydávaná příslušnou pojišťovnou.

Pokud by si vlastník auta k tomuto nesjednal povinné ručení, čekalo by na něj několik nemalých finančních postihů (dle zákona může být uvedeno do provozu pouze vozidlo s povinným ručením):

  • a. úhrada do garančního fondu České kanceláře pojistitelů, a to od 20 do 300 korun za každý den (a to již od prvního dne) v závislosti na typu auta.
  • b. pokuta za samotné provozování vozidla v rozporu se zákonem, v rozsahu 5 tis. až 40 tis. korun.

Blíží se den, kterým vám v pojišťovně končí povinné ručení

povinnost s koncem PR vrátit také registrační značku. Na toto vrácení značky do depozitu máte lhůtu 14 dní po konci pojištění. Neznamená to ale, že můžete jezdit bez pojištění (hrozí též vysoké pokuty)!! Nejlepším řešením je včas si zajistit nové PR a to ode dne bezprostředně následujícího po vypršení starého PR, nebo ke dni vypršení PR odevzdat značku.

A jak si PR prodloužit? K prodlouženípojistné smlouvy dochází automaticky, pokud je tak ujednáno ve smlouvě, a pokud ani jedna z obou stran včas neoznámí, že si automatické prodloužení nepřeje. Jestliže budete chtít požádat o neprodlužování smlouvy a odstoupit tak od ní (a přejít např. k jiné pojišťovně), musíte tak učinit nejpozději šest týdnů před koncem této smlouvy. Můžete přitom využít např. tento vzor výpovědi povinného ručení Více na: chytryhonza.cz samozřejmě i kdykoli dříve v průběhu pojištění, do dvou měsíců od sjednání PR navíc bez udání důvodu.

Kdo musí uzavírat toto pojištění a kdo nemusí?

V případě tuzemského vozidla si povinné ručení musí sjednat jeho vlastník nebo spoluvlastník, pokud se jedná o zahraniční vůz, spadá tato povinnost na jeho řidiče. Samozřejmě si může tuto pojistnou smlouvu sjednat také jakákoli další osoba.

Povinnost pojištění odpovědnosti odpadá těmto osobám jako jsou např. řidiči zahraničních vozidel, kteří disponují platnou zelenou kartou z domovské pojišťovny, složky integrovaného záchranného systému, nebo také státní orgány jako Ministerstvo obrany, Ministerstvo vnitra nebo Policie ČR pro vozidla sloužící k výkonu práce.

Jak a kde si sjednat povinné ručení?

Povinné ručení nabízí mezi mnoha dalšími např. následující pojišťovny:

Pokud nevíte, jakou pojišťovnu si pro povinné ručení vybrat, využijte některou z kalkulaček povinného ručení online, vyplňte údaje o vozidle, o jeho užití apod. a o vás jako vlastníkovi a otevře se před vámi porovnání různých nabídek, z nichž si následně vyberete:
Podobná témata:

Vyrovnaný rodinný rozpočet - základ zdravých financíVyplatí se dnes stavební spoření?Informace o krátkodobé půjčce do 5000 KčJak ušetřit za topení - rady a tipySMS půjčka první zdarmaRychlé půjčky bez poplatku 1 Kč na účetSMS půjčky si mohou sjednat i problémoví klientiRychlé půjčky před výplatouPůjčka do výplaty na účetSMS půjčka bez registru - půjčka všemPůjčka bez doložení příjmuPůjčka pro podnikatele bez kontroly registruJak refinancovat své půjčkyHome Credit půjčkaSOLUS registr dlužníkůJak funguje povinné ručení vozidel?

Revolvingový úvěrJak ven z dluhové pasti

Doporučujeme:

Nemůžete doložit svůj příjem? Je možné požádat o tzv. půjčku bez doložení příjmu Jde to ihned, a dokonce online. Více informací naleznete na webu Maxi-půjčky.cz. Bohatý výběr slev na pobyty a zájezdy v tuzemsku i v zahraničí na Vás čeká na stránkách Slevín.cz v sekci dovolená. Bližší informace o nabídce slevového serveru Slevín.cz naleznete na těchto stránkách. Nedostatek peněz Vám může pomoci překlenout rychlá a dostupná Essox půjčka. Spolehlivá bankovní půjčka – to je půjčka České spořitelny. Potřebujete půjčit před výplatou? Zjistěte si více o SMS půjčce neboli půjčce před výplatou. Jaké jsou nejvhodnější dárky pro dívky? Inspirujte se zde.

© 2011 Půjčky-pro-každého.eu - Všechna práva vyhrazena.

Tyto stránky jsou pouze informativní. Provozovatel webu není poskytovatelem ani zprostředkovatelem úvěrů ve smyslu § 3 zák. č. 257/2016 Sb.